Kaks nädalat vahelduvpaastu – kaalulangus?

Nonii. Ma sain oma kaalule pildi ette ja sain ennast üle kahe nädala ära kaalutud. Ma ei kavatse oma kaalutulemust siia esimesse lõiku kirja panna, sest seda osa te näete ilma postitusele klikkimata ja seda ma ju ei taha. Ma tahan, et te ikka postituse lingil klikite ja mu blogisse liigute. Ma lugesin nimelt kuskilt, et õige blogija on see, kelle blogis palju käiakse.

Eelmises postituses panin kirja ka oma algkaalu – 74,2 kg (pikkust 173 cm), see teeb mu kehamassiindeksiks 24,5. Alates 25 on juba ülekaal, seega kompan ma suht seda normaalkaalu ülemist piiri.
Natukene ka hirmus ülekaaluliseks minna, alustasin ma vahelduvpaastuga. Esimene päev oli 7.10.2019, kaks nädalat ja üks päev tagasi.

Täna, 22.10.2019 kaalusin ma 72,8 kg, see teeb kaalukaotuseks 1,4 kg, kehamassiindeks 24,04.

Päris korralik kadu kahe nädala kohta. Ma olen väga rahul. Kergem on olla ka, kõht pole punnis ega raske, uni on parem.
Näljas ma ei ole, mingeid kõrvalnähtusid mul ei ole, energiapuudust ei ole, jõuetust ei ole. Täiesti samasugune nagu varem, isegi vist rõõmsam, kuna ma pean edukalt “dieeti” ja ei ole seda pidades õnnetu. See on esmakordne.

Positiivset veel nii palju, et ma olen hakanud reaalselt janu tundma. Kui ma muidu pidin vett lausa vastu tahtmist jooma, siis nüüd mul tekib keset päeva söögikordade vahel täiest häiriv ja tuntav janu. Januga joomine on elamus omaette 🙂

Kuna vahelduvpaast hoiab kõhu suurema osa päevast kenasti lamedana, siis istuvad ka riided seljas palju paremini. Juba on märgata püksivärvi kohale jääva rasvavoldi vähenemist. Kuna riided istuvad paremini, siis tunnen end ka palju paremini, enesekindlamalt. Kes ütles, et kaalulangus ei tee õnnelikuks 😀
Kõht on esimene koht, kus ma kaalulangust märkan, õnnetuseks on teine koht rinnad. Aga ma pean ausalt tunnistama, et minu jaoks on väike rind vägagi tervitatav nähtus. Minu puhul tähendab see seda, et kaal langeb ja rasvaprotsent väheneb. Selle vastu ei ole mul aga mitte vähimatki.

Hetkel on endiselt jõus plaan jätkata sellise toitumisega nii kaua, kuni ma vähegi viitsin. Kui see mu elu tugevalt häirima hakkab või ilmnevad mingid inetud kõrvalnähud, siis on sayonara.

Sel nädalal olen väikesel trennipausil, kuna mul on juba kuu aega vinduv nohu, mis sel nädalavahetusel kulmineerus pideva peavaluga. Nohu hakkas otsmikukoopasse ronima ning tegi olemise väga kehvaks. Ma olen korra ägeda sinuiidiga EMOs istunud. Peavalud ei läinud üle ja muutusid lõpuks väljakannatamatuks, enam ei taha. Taastun veel nädala lõpuni vast ja siis katsun trennilainele tagasi saada. Loodetavasti aitab trenn kaalulangusele kaasa ning saan jõuludeks kaalule number kuue uuesti ette.

Elame näeme 😉

img_1366

 

 

7 kommentaari “Kaks nädalat vahelduvpaastu – kaalulangus?

 1. Hei!
  Hakkasin ka sinu järgi seda vahelduvpaastumist tegema.
  Täna kolmas päev ja enne paastu lõppu pea kohutavalt valutas ja süda oli paha… kui lõpuks süüa sain, läks paremaks, aga õrn peavalu on päev otsa olnud.
  Oli sul ka alguses selliseid raskeid hetki? Kas läheb lihtsamaks, kui keha harjub uue rütmiga? Või on ikka enne paastu lõppu alati meeletu nälg?

  Meeldib

  1. Hei!
   Minul ei ole olnud ei peavalu, iiveldust ega nälga. Eks inimesed on erinevad ja reageerivad erinevalt. Kui ebamugavustunne on ikka püsiv, siis tasuks äkki midagi muud proovida. See dieet ei ole kõikidele sobilik.
   Mind on aidanud see, kui ma varem magama lähen, ärkaks ka hiljem, kui ei peaks tööle minema. Siis ei teki sellist nälga üldse.

   Meeldib

  1. Uuuu, pônna! Elan sulle kaasa. Mul kaks nädalat lnges, siis nädal seisis ja isegi veidi tôusis ja nüüd jälle langeb. Kui muidu sulle sobib see dieet, siis ära lse sellest kaootilisest kaalulangusest end segada.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s