Aktiivsusmonitoridest

Mul on oma eluaja jooksul olnud mitu aktiivsusmonitori. Ainult 1 neist on olnud aga tuntud firma toode, ülejäänud olen Aliexpressist tellinud.

Pean tunnistama, et ega need Aliexpressi tooted odavamatele tuntud firmade toodetele alla ei jää. Mu eelmine aktiivsusmonitor maksis 9,70 ja kestab juba pea kaks aastat. Ma seda küll ise enam ei kasuta, kuna selle rihm kipub ise lahti tulema koguaeg. Mu mees jälgib selle abil nüüd oma päevast aktiivsust. Aku peab siiani vastu ja loeb adekvaatselt samme ka. Ta väljanägemine ei ole kõige stiilsem, aga abikaasale tööle kärab küll.

Selline:

Ka praegu kasutan ma ühte Aliexpressi üllitist.

Näeb maru kena välja, aga tal on omad vead.

Toon kõigepealt välja plussid:

* Loeb randmelt pulssi ning seda päris adekvaatselt (võrdluseks mu TomTom)

* Kuvab Skype’i sõnumeid, sissetulevate kõnede infot, smse ja Facebooki märguandeid

* Näeb hea välja

* Rihm on mugav

* Tal on olemas treeningfunktsioon

Aga siinkohal saavadki plussid otsa.

Kella miinused:

* Loeb liiga agaralt samme (istuva tööpäeva jooksul teen kella kohaselt julgelt 7000 sammu, kui kodus veel süüa ka teen, siis saan 10000 täis)

* Treening ei salvestu kusagil, äpp on, aga seal ei kajastu sport üldse. On olemas kenasti seline koht, kus peaks trennid kirjas olema, aga see on tühi.

* Peaks jälgima päeva jooksul su pulssi, aga ei tee seda.

* Ei näita peale treeningut treeningu keskmist pulssi

* Ei näita treeningu ajal põletatud kaloreid

* Ei näita üldse põletatud kaloreid

Põhimõtteliselt ei jää mu trennidest mingit jälge maha. Lisaks valetab ta mind palju aktiivsemaks kui ma tegelikult olen.

Aga kell ise on ilus, kellaaega näitab ka, seega ma ikka kannan teda igapäevaselt.

Mul on 21. veebruaril sünnipäev tulemas. Ma juba teen endale ühe võrdlemisi kalli kingituse (tätoveeringu), aga nüüd nagu kripeldab, et äkki peaks uue kella ka ostma.

Kui ma ostakski, siis sel korral läheks kindla peale välja. Ostaks kohe sellise, mis on piisavalt viisakas, et seda kontoririietega igapäevaselt kanda. Samas peaks kell ka toimima spordikellana – lugema pulssi, kaloreid, aktiivsust.

Ma olen hetke kahevahel, sest tegelikult ei ole mul uut kella vaja. Mul ei ole vaja teada, kui palju kaloreid ma põletan. Mul ei ole vaja ka teada, kui paju samme ma teen. Suva tegelt. Aga uued vidinad on ju nii lahedad 😀😀 noh, ja sünnipäev ikkagi ja värki.

Oeh.

Mis kellasid te kasutate? Mida soovitate?

Kas mul on üldse uut kella vaja? 🙄

8 kommentaari “Aktiivsusmonitoridest

 1. Minul on AppleWatch (series3) ja ma olen sellega ülimegasuper rahul! Kōike loeb ja teeb ja utsitab parem inimene olema. Trennid salvestuvad, kell teeb igakuiselt väljakutseid jne. Sissetulevad kōned, sōnumid jne. Kinkisin ka elukaaslasele viimase variandi AppleWatchi, tal oli enne esimese seeria oma. Ja ta oli südamest ōnnelik ja rahul. Hind krõbe (500 euri kandis) aga investeering läheb ōigesse kohta. Lisaks kui kasutad Apple telefoni, siis see on väga ōige valik. 🙂

  Meeldib

 2. Olen kasutanud Polari kella, kuid ka nüüd Apple watchi fänn juba pikemat aega. Seda enam kui sul on ju ka Apple telefon. Jäta tätoveering teiseks korraks ja osta omale ka. Totally worth it! Pealegi aaab Alist sellele tellida nii nunnusid rihmasid, et kuku või pikali ja olematu hinna eest. 🙂

  Meeldib

  1. Ei ei ei, tätoveeringut ma küll kuskile ei lükka 😀😀 seda olen ma tahtnud juba aastaid, aeg on juba poolteist kuud ette kinni pandud. Kellaga on aga nii, et ma pole hetke vee” kindelgi, kas mul seda vaja on. Seega ilmselt Apple jääb ära.

   Meeldib

 3. Mul on Fitbit Charge olnud paar kuud ja olen väga rahul. Mõõdab pulssi, näitab keskmisi adekvaatselt, tuvastab tegevused, mille olen määranud, ühildub MindandBody appiga, mille kaudu joogatunde broneerin. Veekindel on ka, samuti saab maksta sellega. Ühtegi miinust pole veel leidnud. 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s