Kuidas end motiveerida kaalu langetama?

Mina sain täna hommikul teada, mis kõige paremini motiveerib kaalu langetama – võta nii palju juurde, et sinust saab ÜLEKAALULINE!

Mul on igal juhul selline motivatsioonituhin peal, et hirm hakkab.

Mis värk siis on? Kas ma olen päriselt ülekaaluline?

Ma kaalusin end viimati Corsagymi riietusruumis peale jalapäeva. See oli mitu nädalat tagasi. Mul ei olnud midagi seljas ja mu kõht oli suhteliselt tühi. Kaal näitas 71,6 kg.

Mulle ei meeldinud see kaal, seda on minu jaoks natukene palju (olen 172-173 cm pikk). Kaalu ma kohe siis langetama ei hakanud, kuna mul on käsil selline keeruline eluperiood, kus mul on korraga kaelas väikene laps, uus suurema vastutusega ametikoht ja õpingud ülikoolis. Mõtlesin, et lasen endal selle uue elutempoga harjuda ning siis hakkan oma söömist rohkem piirama.
Noh, ma olen õgardlusega tegelenud nüüd juba mõnda aega, täpsemalt kuskil  4-5 kuud. Pean kahetsusega tunnistama, et tulemused on nüüd käes – ma olen paksuks läinud. Ma ei taha seda endale tunnistada, kuid kohe-kohe liigun ma taas ülekaaluliste kategooriasse. Päriselt!

Olen olnud nädal aega Loviisaga kodune, kuna tal tulevad viimased piimahambad (purikad) ning tal oli nädala alguses kõrge palavik. Loviisa oli palavikuga nõus ainult süles olema või kaisus magama. Korraks sain eemale, et vetsus käia ja midagi süüa võtta. Ja kui ma juba kööki kappide manu sain, siis süüa võtsin ma ikka mõnuga. Sõin ära kõik mis kätte sain. Nigu prügihunt, lihtsalt hävitasin.
Täna hommikul ärkasin kell 7 täis kõhuga. Ma ei ärka tavaliselt kunagi täis kõhuga, ma enamasti kuskil 3 tundi enne magama minekut enam ei söö. Ilmselgelt olen ma viimasel ajal liiga palju söömisega tegelenud. Otsustasin, et see peab lõppema. Ma pean normaalselt sööma hakkama, muidu olen varsti jälle 80+ kg.
Mõtlesin siis, et teen mõned nädalad paastudieeti.

Ma olen paastudieeti varem ka proovinud, seda siis 2015. aasta lõpus. Paastudieedi kohta käivad postitused bloggeris leiead SIIT

Paastudieedi põhimõte on sellest, et sa paastud kahel päeval nädalas, süües vaid 500 kcal päevas. Ülejäänud nädala toitud normaalselt ehk siis minu puhul nii 2100-2200 kcal päevas. Paastupäevadel tarbimata kalorid (2200 – 500 = 1700) tekitavad nädala kohta kaloridefitsiidi 3400 kcal (kahel päeval sööd 1700 kcal vähem), mis peaks kaotama kehakaalust keskmiselt 0,5-1 kg nädalas.
Lisaks aitab paastudieet minul oma keha ja mõtlemise õigele lainele häälestada. Kui sa hakkad oma kapist välja otsima toiduaineid, mis annaksid päeva peale kokku 500 kcal, siis selgub, et see 500 ei olegi nii vähe. See kuidagi aitab suuremat pilti näha. Jõuab kohale, kui palju sa igapäevaselt lihtsalt nii sama sisse sööd. Ilma mõtlemata, tujudele järgi andes.

Aga okei, jõuame nüüd selle šokeeriva tõeni, et ma olen peaaegu jälle ülekaaluline.

Kuna paastudieet on võrdlemisi kiire dieet, tulemusi näed suhteliselt kohe, siis otsustasin, et fikseerin oma kaalu enne alustamist ära. Hommikul unustasin kaaluda, kuid tegin seda nüüd. Ma olen söönud juba ära oma hommiku- ja lõunasöögi, lisaks on mul seljas riided ja on ka see meeldiv aeg kuus, kus ma olen keskmisest pahuram.
Olin valmis, et kaal näitab natukene rohkem, noh, sest päevad ja riided ja värki. Aga selleks, mida ma nägin, ma lõpuni valmis ei olnud.

Kaal näitas 74,8 kg!!!!!

mother-god-meme.jpg
Pilt siit LINK

Ma tundsin, kuidas ma üle kere higiseks läksin. Mu vererõhk tõusis sellise kiirusega, et ma füüsiliselt tundsin seda oma ülekaalulise kerega.

Appi! Ma olen ennast seaks söönud.

Ma oleks tahtnud natukene nutta. Mul ei tule aga väga pisaraid, kui just mõni kurb film ei käi, kus loomad ja lapsed on hädaohus. Siis tuleb nigu purskkaevust.
Igatahes, ma natukene lootsin, et asi siiski nii hull ei ole ja ma VEEL ei ole ülekaaluline.
Klõbistasin internetiotsingusse sisse “kehamassiindeks” ning jõudsin välja sellise kalkulaatorini. Sain muuseas teada, et kehamassiindeksi arvutamist on natukene upgrade’itud.
Kalkulaator andis mulle kehamassiindeksi nii eelmise kui ka uue arvutuse järgi. Vana järgi olen ma paks mis paks, uus annab veel lootust 😀

kmi

Persse!

Persseperssepersseperssepersse!

Kurat!

Raisk!

Ma tegelikult nägin kõiki jämenemise märke juba varem. Mu riided on seljas ebamugavad. Mitte kõik, kuid häirivalt paljud. Mu nägu on piltidel palju trullakam. Kõik selfie’d, mis ma viimasel ajal teinud olen, tunduvad mulle nii võõrad. Nagu teine inimene.
Oeh. Reality hit me hard.

IMG_4127

IMG_4120

IMG_4164
Sekund tagasi tehtud pilt

 

 

Aga, worry no more – ma kavatsen end muuta! Ma kavatsen saada suveks kenasti vormi, jälle. Ma olen seda jama korra juba teinud, hull raske siis uuesti pihta hakata.

Kui ma 2015. aasta alguses kaalu langetama hakkasin, siis ma ei osanud unistadagi, et ma juba kuue kuu pärast olen 14 kg kergem.
Loodetavasti on 2019. aasta minuga sama helde. Suveks võiks selle ilusa 64 kg ju kätte saada. Hell, ka 67 oleks juba hea 😀 😀 Kellele ma siin valetan, eksole.

Aga ma natukene kirjutan siis oma tänasest paastudieedist ka. 
Ma tegin otsuse paastudieeti pidama hakata alles peale hommikukohvi. Hommikukohvi kõrvale olin ma muidugi suutnud juba kinni pista tüki šokolaadi. Ups!

Kuna mu kõht aga absoluutselt tühi ei olnud, siis tundus paastudieet suht lebo ots olevat. Kui hull see 500 kcal siis ikka olla saab.

😀

Noh, ma õhtul võin öelda 😀

Ma ärkasin täpselt kell 7.00, hetkel on kell 13.21. Ma olen nüüdseks juba ära söönud hommikusöögi ja lõunasöögi.

Siin on mu tänane menüü –

Hommikusöök:
* 35 g valget šokolaadi mustikatega – 186 kcal
* 4 tk musta näkileiba “Fazer” – 76 kcal

Lõunasöök:
* Paprika 125 g – 25 kcal
* Viil Eesti Pagari täisterasepikut – 73 kcal

IMG_4187

 

 

Õhtuks olen plaaninud:
* 100 g kodujuustu – 104 kcal
* viil täisterasepikut – 73 kcal

KOKKU: 537 kcal

Päeva jooksul joon piiramatult vett, kohvi ja teed. Lisaks virisen hästi palju, sest see pidi ka kaloreid kulutama. Samas ma lugesin kusagilt (ilmselgelt mõnest tõsiseltvõetavast teaduslikust väljaandest), et ka peeretamine ja peaga vastu seina peksmine põletavad kaloreid, seega … ma ei luba midagi, aga äkki saab rohkemgi kaloreid põletatud 😀

Sel nädalal ma rohkem paastupäevi teha ei jõua, kuid uuel nädalal loodetavasti jätkan.
(pöidlad pihus)

Ja nii saigi mu trenniblogist taaskord kaalulangetusblogi. Ei saa öelda, et ma selle üle eriliselt rõõmus oleks, kuid muutused on alati millekski head.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s