Kuidas ma Corsagym’i sattusin

Ma olen nüüd juba alates septembrist kenasti täisväärtusliku täiskasvanuna tööl känud. Aitab sellest lapsega kodus puhkamisest (võtan hetke, et naerda sõna “puhkamisest” üle).

Seoses sellega, et ma nüüd päevad läbi viibin kodust ja lastest eemal, pole mul olnud südant enam õhtul jõusaali minna. Tegelikult on ka jaks tihtipeale otsas ja kodus ootab ju kuhi kodutöid, mis peale tööd tegemist tahavad.

Pika sissejuhatuse kokkuvõtteks – ma olen otsustanud hakata jõusaalis käima töö lõunapausi ajast. Mulle on tööandja poolt määratud ka spordihüvitis, mida ma siis SportID vahendusel mugavalt kasutada saan. Õnneks asub mu kontoriga samas majas ka üks jõusaal – Corsagym .

 

Ma enne natukene uurisin ka nende kodulehte, et end vaimselt ette valmistada. Teate küll, milline pablaja ma olen, kui asi puudutab uude jõusaali minekut. Kuidas sinna sisse saab? Kas seal käib palju rahvast? Kas jooksulinte jätkub? Kas seal on tuttavaid masinaid? Äkki ma teen endal märgi täis?

Ühel päikesepaistelisel esmaspäeval võtsin ma julguse kokku, pakkisin hommikul spordikoti kokku, lohistasin selle tööle kaasa ning läksin kell 12 ettevaatlikult Corsagym’i.

5D7C7C05-F105-4BF4-887E-B3D4F5C9EF40

Tol ajal oli seal veel ka administratsioonilaud olemas, kus istus siis sõbralik näitsik, kellele ma kohe puristasin, et “olen esimest korda!”
Seal ei ole eraldi kaarti või sõrmejälge (nagu nt Lemonis), vaid klubisse pääseb sisse ID-kaardi alusel.

See näitsik seal vastuvõtulauas oli väga sõbralik ja näitas mulle kenasti koha, kuhu oma välisjalanõud panna ning suunas siis edasi riietusruumi. Seal tuleb välisjalanõud juba koridoris ära võtta ning riiulisse panna.

Naiste riietusruum oli täiesti tühi. Mulle tundus, et ma olin seal tol päeval esimene naisterahvas. Ruumi seal nagu on, kapid on ka mahukad ja kasutajasõbralikud.Kapis on riiul ja kaks konksu, kuhu saab oma riided riputada.Natukene jahe oli ainult seal riietusruumis.

C683CC7B-EC00-4082-9D57-28DA91688106

Jõusaalist

Jõusaal on võrdlemisi väike, kui ma nüüd Lemoni või Arcticuga võrdlen. Jooksulinte on neli, rattaid kaks, sõudeergomeetreid oli minu meelest ainult üks.

Esimesel korral olin ma seal saalis üpris hädas.
Positiivne oli see, et seal oli väga vähe rahvast (nädala sees kell 12 :)). Jõusaal ise on nagu rohkem meestele kokku pandud, mulle vähemalt tundub. Palju igasugu kange ja kangipuure, millega mina oma elus veel kokku puutunud pole. Kükke ja väljaasteid ma nagunii põlvede pärast teha ei saa ja rinnalt surumises olen ma mega mömm. Sangpommid on ka nii rasked, et ma neid naljalt tõsta ei jaksa. Naistele on vabaraskustena olemas ka kergemad hantlid, kuid suurem enamus on ikka sellised väiksema mootorsõiduki mõõtu hantlid. Tegelt ka 🙂 Ma ei jaksa liigutadagi neid.
Puudust tundsin ka vabavõimlemisalast või siis nö venitusalast, kuhu oma matt maha panna ja näiteks kummilindiga tuharale valu anda. Sellist eraldi nurka jõusaalis pole, õiget kummilinti ma ka ei leidnud. Saal on üpris tihedalt masinaid täis, vaba põrandapinda on vähe, seega ei kujutakski ette, kus seal selle lindiga vehelda saaks.

Mina tegin esimesel korral 15 minutit jooksulindil, edasi läksin kangiga jõutõmmet tegema, siis liikusin reie lähendaja masinale (seda, kus sa jalgu jõuga harki pead ajama, pole) ja edasi liikusin sellele masinale, kus sa oma reie esiosale harjutusi teed 🙂 Ma krt ei tea nende nimesid, jeebus #piinlik. Aga sisuliselt istud jalad 90-kraadise nurga all ja siis hakkad jalgu sirgu ajama, tõstes raskust oma hüppeliigestel 🙂 Saate aru küll.

Igatahes, edasi ma kuskile minna ei julgenud. Ei tundnud saali veel piisavalt, et enesekindlalt lammutama minna.

Teisel korral enam administraatori lauda ei olnud. Seal on nüüd selline ringvärav, kus suskad ID-kaardi sisse ja siis saad läbi minna. Ei pea kellegagi suhtlema. Saad salaja trenni hiilida.
Nüüd olin ma juba veidi julgem ja katsetasin paari uut masinat, mille funktsioonist ma üldiselt aru saan, päris hätta ei jäänud. Kuna saalis oli peale minu ainult 1 inimene, siis ma väga ei põdenud ka, siplesin seal julgelt omaette.

Kolmandal ja neljandal korral olin oma esimesest paanikast üle saanud ning vaatasin juba julgemalt saalis ringi, otsides natukenegi tuttavaid masinaid. Tegelikkuses on seal jalgadele veel paar masinat, mida ma esimestel kordadel ei märganud või lihtsalt ära ei tundnud. Mõni masin on lihtsalt nii teistsuguse välimusega, kuigi funktsioon ise on mulle tuttav.

5A3E6F7A-8BEA-4F5A-99D5-7BFC2AAB4FE4

Kokkuvõtteks

Nüüdseks olen ma juba mingi 5 korda Corsagym’is käinud ja ma hakkan tasapisi ära harjuma. Jõusaal on väike, kuid tegelikkuses saab trenni kenasti tehtud. Natukene tunnen endiselt puudust võimlemisalast, kuhu oma matt maha toetada, kuid muus osas ei oska kurta.
See võib uut tulijat küll ehmatada, et seal käivad trenni tegemas ikka mõnusad musklimäed. Ma tunnen ennast enamasti seal lodeva pekiplasmana, kes katsub sulgkergete raskustega oma olematuid lihaseid kõditada. Kuid õnneks on need musklimäed enamasti nii omas mullis, et nad ei näegi sind seal õnnetult vehklemas 😀 Ausõna! Lisaks tundub see juhataja (vaata kodulehelt pilti) tegelikult väga sõbralik, olgugi, et ta näeb välja, nagu ta sööb lõunaks 120 kg toorest liha ja joob lonksu munavalget peale.
Duširuum on igati asjalik, veesurve on väga hea, lisaks on seal ka saun. Sauna saab küll alles kella 14-st, kuid mõte loeb. Minu ajal on saun veel jahe olnud.

Üks miinus on – Corsagym’is ei ole lubatud pilti teha (nukker trenniblogija nuukse). Ma olen kahel korral julguse kokku võtnud ja riietusruumis endast pilti teinud, kuid see on ka kõik.

Hetkel olen otsustanud siin jõusaalis edasi käia, kuniks jaksu on. Lemonisse pole juba hea kuu aega jõudnud. Kodus teen see-eest iga nädal ikka korra-kaks trenni.

55672309-DFBA-4F9C-B92A-FA01678DE20C

Mis jõusaalis Te käite? Corsagym’i olete sattunud? Kuidas tundus?

 

 

 

6 kommentaari “Kuidas ma Corsagym’i sattusin

 1. Miks seal jõusaalis pildistada ei tohi? Ma jälgin instas ühte sealset eratreenerit ja ta paneb küll kogu aeg jõusaalis videosid ja pilte üles. 😀

  Meeldib

 2. Kui pikk see lòunapausi jòusaalitrenn on? Ma mòlgutan ka mòtteid selles suunas……Aga tùkk aega mööda viimasest jòusaali tsùklist, see oli kunagi enne lapsi:P siis làks ca 1,5h jòusaalis. Vahepeal olen jooksmisega tegelenud, aga tagasi tööle minnes ei ole vòimalust. Nii et kuulaks suure huviga, milline üks lòunapausi jòusaali trenn tàpsemalt vàlja nàeb….

  Meeldib

  1. Lõunapauside trenn on ca 45 mintsa pikk. Maksimaalselt tund, kui ma kauem tööl olen. Soojendust teen jooksulindil ca 5 mintsa ainult. Ülejäänu on suht tavapärane. 40 mintsa. Kuskil 6-8 harjutust, venituse jätan ära. Peae dušši juukseid ei föönita. Lendan suht räbalana tööle tagasi.

   Meeldib

 3. Seal jõusaali kõrval kohe on teine saal veel, kus toimuvad rühmatrennid, poksiring vms. Seal peaks saama niisama võimelda ka. Kas ka rühmetrenniga samal ajal, ei oska vastata. Uuri 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s