Ärme tee enam koos 2018

Osad blogilugejad ilmselt juba teavad, et ma olen nüüd kuskil kuu aega olnud Henry ja Malluka loodud Teeme koos 2018 grupis team-leader.
Originaalis lõid Henry ja Mallukas selle grupi selleks, et motiveerida nii ennast kui ka oma lugejaid end kätte võtma ja suveks saledaks saama.
Kõik algas suure hurraaga ja osalejad olid sillas, et nüüd saavad kindlasti piha peenikeseks ja kaalu alla. Esimesed nädalad läksid edukalt, osalesin ka ise kõikides väljakutsetes ja jäin rahule.
Mingi hetk tüdines Mallu ära grupisisesest pidevast kraaklemisest ja loobus oma kohast team-leaderina, asemele tuli Triinu-Liis.
Henry ja Triinu-Liis vedasin asja veel paar nädalat, kuniks Henryl juhtus mingi juhtumine? hüppeliigesega ja ka Triinu-Liis loobus. Selle tagamaid ma täpselt ei teagi.
Igatahes juhtus nii, et Henry tegi minule ja teisele trenniblogijale Marisele ettepaneku hakata uuteks tiimivedajateks. Ajutiselt, kuniks ta uue plaaniga lagedale tuleb.
Muidugi olime Marisega meelitatud ning võtsime pakkumise vastu. Tore ju, kui keegi sind piisavalt motiveerivaks peab, Onju?
Tegelikult on meil Marisega isegi täitsa hästi läinud see tiimide vedamine, aga eks see asi hakkab paraku ära vajuma. Grupis on üle 4000 liikme ja iganädalastest väljakutsetest võtab osa alla 100 inimese. #piinlik
Maris tegi grupisiseselt ka küsitluse, et miks inimesed osa ei võta ja üks suurimaks põhjuseks ongi see, et originaalis tuldi ikkagi Henry või Malluka postituste peale oma lemmikblogijatele kaasa elama.
Ega siit ei olegi enam mingit tagasiminekut või edasiminekut. Kuna Mallu enam tiimijuhiks tagasi ei tule, Henry kohta ei tea, kuid hetkel ei paista ka tema tagasi kiirustavat, siis ei oska mina muud lahendust välja tuua, kui grupp pausile panna. Kogu üritus ümber kolida nendega, kes soovivad osaleda ka ilma Mallu ja Henryta või asi täitsa ära lõpetada.
Eks ma natukene mõistan ka, miks Mallu enam ei viitsinud.
Mina pean end rõõmsameelseks ja chill’iks inimeseks, kuid ka mina tahaks vahel inimestele kergelt vastu kukalt anda ja korrale kutsuda või siis lihtsalt segaduses meeme igale poole sokutada.
Stiilinäide:
Inimestel on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii palju vabandusi.
Te ei kujuta ette, mida seal grupis kuuleb. See on müstika, kuidas inimesed liituvad grupiga, kus üritatakse inimesi oma mugavustsoonist välja tuua ja rohkem liigutama meelitada ja siis keelduvad end rohkem liigutamast ja oma toitumisharjumusi muutmast.
Müstika!
Jah, osad väljakutsed on olnud sellised pigem äärmuslikud nagu näiteks toortoidupäev või vegan päev.
On ette heidetud, et see on liiga äärmuslik ja see mind kindlasti kõhnemaks ei tee.
Nõus! See üks päev ei tee sind kindlasti kõhnemaks. AGA. See peaks avardama inimeste silmaringi, näitama, et paljud inimesed toituvadki teadlikult nii ja on terved ja rõõmsad. Miks sulle see siis ei sobi?
Lisaks see distsiplineerib ning tekitab harjumuse jälgida, mida sa suhu pistad.
Vot need asjad aitavad kindlasti su salenemisele kaasa.
Siis on muidugi igasugused vabandused, et ma ei saa osaleda, kuna ma ostan reedel-laupäeval terve pere toidukauba ära ja ei olnud selle uue väljakutsega arvestanud. Noh, jah. Mis see lahendus siis oleks? Ei tee toitumise väljakutseid? Teeme sinu ostukorvi järgi väljakutsed?
MIKS üldse liituda sellise grupiga, kui sa suure tõenäosusega ei saa osaleda, kuna su toiduainete valik on piiratud!
Oeh. Ja siis muidugi need, kes kurdavad, et nad ei saa kuidagi oma trenniminuteid täis, sest neil on mitu väikest last ja nendega ei ole võimalik trenni teha. Saavad ainult väljas jalutada ja mänguväljakul mängida. Ohiks kohe mitu korda siia.
Toas saab ka kolme ja nelja väikese mõngliga trenni teha. Jah, nad ilmselt ei taha, et sa neile täielikult tähelepanu ei pööra, jah, ilmselt elamine on seapesa pärast, aga see ei tähenda, et ei saa trenni teha. Lapsed kukile, sülle, selga. Kükid, väljaasted, istessetõusud laps süles, puusatõsted. Pühajumal – valikuid on mustmiljon. Tee tund aega nende mürgeldistega suures toas teleka ees harjutusi ja usu, kalorikulu on korralik!
Mingi nädal oli ka väljakutse, et tee vähemalt kolme erinevat trenni. Noh, kõnni, jookse, tee jõutrenni, joogat, tantsi, rühmatrenn, rattasõit, rulluisutamine. Mis iganes, peaasi, et on kolm erinevat.
Siis oli kiun, et ma saan ainult kõndida.
Küll on osadel põlved läbi, osadel oli tõsine operatsioon ja on trennikeeld, osadel on riskirasedus, osadel on terve nädal 23512-tunnised tööpäevad ja neil ei ole sekunditki vaba aega.
Ma ei väidagi, et need ei ole tõsised hädad, on küll. Täiesti on ja ma ei ässitaks iial riskirasedat jooksma või raskusi tõstma. Lisaks peaks keegi tõsiselt rääkima selle inimesega, kes nädala jooksul kordagi tööjuurest välja ei saa #misvärksellegaon
AGA. Taaskord – miks liituda siis sellise grupiga? Miks?
Toitumise kohapealt on ka virisejaid. On inimesi, kes väidetavalt ei saa valida, mida nad lõunaks söövad. Küll nad ei saagi lõunat pidada, siis töötavad koolis, kus ei ole valikut, siis teeb mees terve nädala toidu ja ta ei TAHA sellist imelikku toitu teha. Või muidugi mu lemmik – mu abikaasa ei sööks iial siukest asja ja endale eraldi ma ei hakka tegema.
Tegelt?
Okey, ma saan aru, et inimene ei peagi oma elu meie Teeme koos 2018 väljakutsete järgi sättima, aga reaalselt teetegi ainult seda, mida mees nõuab? Hoolimata sellest, et see on midagi sellist, mis liialt kaalu tõstab?
Kui ostaksite toitumiskava, siis ei sööks neid asju, mida mees ei ole nõus proovima?
Ei ostagi seetõttu kava? Ei jälgigi toitumist, kuna mees teeb asja keeruliseks?
Müstika. Müstika, kuidas inimesed elavad.
Ahjaa, ja siis muidugi inimseed, kes ei söö teatud asju. Noh, seetõttu, et neile ei meeldi. Nagu, iu! Kala! Väkk! Ei tee kalatoidu väljakutset, sest kala on nagu rõve!
Ja siis need, kes ei saa süüa juurvilju-puuvilju. Mingi seedimishäire või miskit. Ei saa lihtsalt.
Mõistan ja tunnen kaasa. Ilmselt päris nõme haigus. Aga taaskord – MIKS liituda siis sellise grupiga?
Mu pea ei võta kinni.
Tegelikkuses on kahju, et asi ära vajub, kuna minu tiimis on ikka maru muhedad inimesed olnud siiani. Päriselt. Ma lausa naudin nendega Facebook’is üksteise võidu kommenteerimist. Lahedad inimesed!
Mulle endale on ka see Teeme koos 2018 nagu uue hingamise andnud. Muidu treenisid omaette ja omas tempos, kuid nüüd tuleb natukene ette ka mõelda. Täitsa värskendav on vahelduseks selline väljakutsetes osalemine.
Paraku on nii, et kui grupp lähebki kinni või pausile või misiganes, siis mina jätkan omaette. Ma ei jaksa nii paljusid kaasa vedada, kui neil endal motivatsiooni ei ole. See sööb lõpuks endal ka motivatsiooni ära.
Muudkui põhjenda ja selgita ja vabanda. Kui mulle keegi maksaks sellise asja eest, siis vabalt 😀
Aga tasuta ja oma vabast ajast – ei!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s